top of page

Field Rows Group

Public·58 members

[[Transmetim i drejtpërdrejtë@@]>>>] Vllaznia Tirana 2022 07/10/2023


KF Vllaznia KF Tirana live score (and video online live stream) starts on 7 Oct 2023 at 12:00 UTC time in Kategoria Superiore, Albania.


Vllaznia Shkodër vs Partizani Tirana in Albanian League 7 pri 2023 — Details of match between Vllaznia Shkodër and Partizani Tirana in Albanian League 2022/23 which was played in 2023-04-07. KF Tirana - KF Vllaznia KF Tirana. vllaznia; February 12, 2022; Abissnet Superiore. Rezultati. May 14, 2022 · 3 - 1. N/A. KF Tirana vs KF Vllaznia 3-1 · March 12, 2022 · 1 - 2. N/A. KF ... Live Commentary:: KF Tirana 3-2 Vllaznia Shkoder:: Super Kupa Albania 2022:::: playmakerstats. comThe referee whistles for the end of the match90'+5Visar Bekaj (KF Tirana) is shown a yellow cardVisar Bekaj has now received 1 bookings in the competition (1 matches)90'+4Vllaznia Shkoder: Kainã(in) - Esat Mala(out)Kainã makes appearance number 1 in the competition - used as a sub on 1 occasions. 90'+3Redon Xhixha (KF Tirana) is shown a yellow cardRedon Xhixha has now received 1 bookings in the competition (1 matches)90'+3KF Tirana: Bruno Lulaj(in) - Redon Xhixha(out)Bruno Lulaj makes appearance number 1 in the competition - used as a sub on 1 occasions. KF Tirana vs Vllaznia Shkoder [LIVE] Score 7 dhj 2022 — [LIVE] Follow the KF Tirana vs Vllaznia Shkoder Score Live & Match Result with our football Livescore. Supercup Match played on December 7, ... KF Tirana - KF Vllaznia, Sep 2, 2022 - Abissnet Superiore Das ist der Vorbericht zur Begegnung KF Tirana gegen KF Vllaznia am Sep 2, 2022 im Wettbewerb Abissnet Superiore. [transmetim televiziv<<] Vllaznia Partizani Tirana 2022 14 s 7 tet 2022 — Vllaznia Shkodër vs Partizani Tirana football predictions and statistics for this match of Albania Super League on 07/10/2022. 90'+23-2GOAL KF Tirana: Redon Xhixha (KF Tirana) scores! Redon Xhixha scores goal number 1 in the competition (1 matches)86'2-2GOALVllaznia Shkoder: Liridon Latifi (Vllaznia Shkoder) scores penalty-kick! Liridon Latifi scores goal number 1 in the competition (1 matches)85'Ardit Hila (KF Tirana) is shown a yellow cardArdit Hila has now received 1 bookings in the competition (1 matches)85'Florjan Përgjoni (KF Tirana) is shown a yellow cardFlorjan Përgjoni has now received 1 bookings in the competition (1 matches)81'Vllaznia Shkoder: Elvedin Heric(in) - Ardit Hoxhaj(out)Elvedin Heric makes appearance number 1 in the competition - used as a sub on 1 occasions. It's going to be a cold day, with temperatures reaching only 6°C, so players could have a tough time on the field. Precipitation could also be a challenge, since chances for clear are quite high. The teams' performances this tournament It's the 8th match for Vllaznia Shkoder this tournament.. This currently leaves them on the 5th place of their group. Of the six matches KF Tirana played so far,,. They scored a total of ten goals successfully but allowed ten goals. Looking at a team's past performances is one of the methods used to predict their performance in a future match, but there's also more to consider. KF Vllaznia vs KF Tirana » Predictions, Odds, Live Scores & StreamsOn 07. 10. 2023, soccer club Vllaznia Shkoder will match against KF Tirana in of the Kategoria Superiore. The game will kick off at 12:00 PM UTC. to see if this match will prove to be a repeat of the last meeting between these two teams, which took place on 22. Vllaznia Shkoder 1-2 KF Tirana - March 12, 2022 Vllaznia Shkoder 1-2 KF Tirana - March 12, 2022 / Kategoria Superiore 2021/2022 . All the information you will find here have been collected manually from the ... Meposhte deklarata e plote e trajnerit: Pas derbit vjen nje tjeter ndeshje me shume tradite, si eshte gjendja e skuadres? – Eshte e vertete qe pas derbit të kryeqytetit kemi derbin e Shqipërisë. Janë dy skuadra që edhe për shkak të traditës, por edhe cilësisë që kanë do të jetë një ndeshje kualitative. Situata është e mirë, nesër kemi dhe mungesa për shkak të kartonëve, por po e trajtojmë si një ndeshje me vlerësim maksimal që do mendje të ftohtë, sepse kur ke mendjen e ftohtë, sigurisht dhe mendimet i merr të duhura. Sa do te ndikojne mungesat qe keni? – Shpresojmë që të mos ndikojnë mungesat sepse edhe në ndeshjet e tjera kemi luajtur me mungesa dhe skuadra e ka shprehur që nuk është e varur nga individët. Janë mungesa me peshë sepse janë lojtarë të formacionit të parë, të rëndësishëm, por shpresojmë që mungesa e tyre të mos ndihet. KF Tirana vs Vllaznia Shkoder 12.02.2023 - Football Overview of the football match on 12.02.2023 between Vllaznia Shkoder and KF Tirana that is part of Albania Abissnet Superiore 2022/23 Regular Season stage. Tirana vs. Vllaznia Shkodër 3 - 2 7 dhj 2022 — Tirana vs. Vllaznia Shkodër 3 - 2. Summary · H2H Comparison · Commentary · Venue. Tirana vs. Vllaznia Shkodër. Albania. Super Cup · 2022/2023. KF Tirana vs Vllaznia Shkodër predictions and stats 7 dhj 2022 — KF Tirana vs Vllaznia Shkodër football predictions and statistics for this match of Albania Super Cup on 07/12/2022. 04. 2023. KF Tirana's fans and players hope their team will once again rise to the top; providing a repeat of the previous competition's outcome. Thanks to their 2 out of 3 matches victories against Vllaznia Shkoder, KF Tirana are favored to dominate the future match. In the last three matches of the two teams facing each other, KF Tirana scored a total of 4 goals while Vllaznia Shkoder only scored 3. 81'Vllaznia Shkoder: Mehdi Coba(in) - Fjoart Jonuzi(out)Mehdi Coba makes appearance number 1 in the competition - used as a sub on 1 occasions. 81'Dajan Shehi (Vllaznia Shkoder) is shown a yellow cardDajan Shehi has now received 1 bookings in the competition (1 matches)78'KF Tirana: Ardit Hila(in) - Sherif Kallaku(out)Ardit Hila makes appearance number 1 in the competition - used as a sub on 1 occasions. Vllaznia vs KF Tirana H2H 7 oct 2023 Head Vllaznia - KF Tirana H2H. Head to head statistics and prediction, goals, past matches, actual form for Kategoria Superiore. Compare teams statistics. KF Vllaznia – KF Tirana: Live score, updates and head- KF Vllaznia – KF Tirana: Live score, updates and head-to-head results 06/10 Wednesday, 7 December, 2022. All matches. Latest matches KF Vllaznia. 0. Full ... Press Conference 11/03/2022 FK Vllaznia-KF Tirana – KF TIRANANe prag te ndeshjes FK Vllaznia – KF Tirana qe do te luhet diten e neserme ne stadiumin “Loro Borici” Shkoder, ne oren 16:45 perpara kamerave foli trajneri Orges Shehi. Tekniku u pyet per gjendjen e skuadres ne prag te kesaj klasikeje, kundershtari i neserm dhe statistikat e momentit. Jeni dakord ne rendesine qe mban faktori fizik dhe psikologjik? – Futbolli nuk është vetëm fizik dhe taktik, por është shumë e rëndësishme psikologjia e lojtarëve, besimi që ata kanë te vetja e tyre dhe shokët e skuadrës. Nuk kemi pasur probleme fizike, çdo gjë që duhet të bëjmë është te ana psikologjike sepse javët kalojnë dhe objektivat janë shumë pranë. Qe nga 2014 jeni trajneri me jetegjate…? – Që të jesh një periudhë kaq të gjatë te Tirana, është privilegj. Është privilegj të jesh trajner i Tiranës dhe unë vij në punë me mendimin që do të jem gjithë jetën trajner i Tiranës dhe dal nga dera e klubit sikur është dita e fundit. Që të gjithë ne që jemi pjesë e klubit të Tiranës duhet ta përjetojmë me seriozitet dhe dëshirë sepse është kënaqësi të jesh pjesë e saj pastaj për të ardhmen nuk flitet. Mendoni se Vllaznia do t’ju vere ne veshtiresi si ne ndeshjet e para ne Air Albania? – Ka qenë ndeshja e parë e këtij fillim viti pas një periudhe pas ndeshja ndeshjes nuk i ngjan dhe ka tablo të kundërta. Cfare pune ju del ju si trajner per te mbajtur ritmin? – Ne jemi pas një periudhe të mirë dhe sigurisht në fazën e fundit të kampionatit përqendrimi duhet të jetë maksimal sepse tani merr frytet e këtij sezoni. Kemi filluar një sezon që me 5 korrik dhe pothuajse janë 8 muaj dhe kjo është faza më delikate sepse je pranë objektivave dhe skuadrat e tjera kanë objektivat e veta dhe ndeshjet marrin një këndvështrim tjetër sepse të gjithë luajnë për objektivat. Ne na del një punë për të pasur vazhdimësi dhe me një përqendrim maksimal sepse është periudha më efikase dhe me e vështirë e sezonit. KF Tirana 1 - 2 Vllaznia Shkoder - Live Match Stats - Live Score 2 sht 2022 — Live Match Stats - Albania - Superliga, KF Tirana 1 - 2 Vllaznia Shkoder, September 02, 2022 - Football365. KF Tirana vs KF Vllaznia (07/12/2022) Final FSHF - YouTube 9:41KF Tirana vs KF Vllaznia (07/12/2022) Final FSHF Supercup PES 2021 ...YouTube · Fifazkilla 86 · 6 dhj 2022


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

 • B G
  baby grow
 • Dương Dương
  Dương Dương
 • V G
  Vikas Gupta
 • Ý Như
  Ý Như
bottom of page