top of page

Field Rows Group

Public·62 members

((ГЛЕДАЈТЕ>>>)) Брегалница Работнички пренос 7 октомври 2023


пред 1 час — Брегалница Штип. 14:00. Работнички · Здравков: Должни сме да го радуваме градот Штип со победи. ПМФЛ. Брегалница Штип.


„Романтичарите“ по нова победа, Ренова и Брегалница во неизвесен мегдан за бодовиЕкипа - 26. 09. 2021Работнички е во извонредна низа од пет едноподруго натпревар без пораз во елитниот шампионат. „Романтичарите“ посакуваат оваа низа да продолжи и денеска во 8. коло против Пелистер. По победата над Македонија ЃП, тимот од Дебар Маало атакува на... Екипа - 26. 2021Академија Пандев го пречекува Шкупи во дербито на денешното 8. коло од Првата македонска фудбалска лига. Најинтересната денешна пресметка, без сомнение, денеска во Струмица каде „пандевци“ ќе се обидат да ја зачуваат лидерската позиција и покрај тоа... 2021Дербито во 8 коло во ПМФЛ се игра во Струмица, Академија Пандев го пречекува Шкупи од 18 часот. Двете екипи имаат по 14 бода, имаат ист ефект по седум средби, 4 победи, еден нерешен и по два порази. SportSport - 25. 2021По триумфот од 2:0 против Тиквеш во минатото коло на свој терен, Брегалница утре во меч од 8. Брегалница Струга 17 септ | Volontaire-gruppen ... Работнички - Победа (пренос СИТЕЛ 3 -16:30 ч. Откако минатата сезона заврши неславно со прекин поради пандемијата со коронавирусот и воопшто не продолжи, а ... (ОНЛАЈН=) Струга Работнички во живо 24 септември 22.8.2023 — Струга[ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО@] Струга Тиквеш пренос 04. 09. 2023 4. 9. 2023 — Брегалница Штип Шкендија гледајте во живо 5 ма | Groupe de Grande ( ... коло во ПМФЛ. Се разбира дека во преден план е дербито меѓу А. Пандев и Шкупи, дуелот меѓу првите две екипи на табелата. Овој меч се игра од 18 часот и тоа под рефлектори на стадионот “Благој Истатов“ во... Дриблинг - 26. 2021Денес се играат средбите од 8 коло во ПМФЛ, дербито е во Струмица меѓу Академија Пандев и Шкупи, додека во Скопје Работнички го пречекува Пелистер. Со оваа средба во Скопје, Работнички Пелистер, започнуваат и преносите на државната МТВ, средбата се... 2021Денес се играат натпреварите од 8 коло во ПМФЛ, дербито е во Струмица меѓу Академија Пандев и Шкупи, додека во Скопје Работнички го пречекува Пелистер. Со оваа средба во Скопје, Работнички Пелистер, започнуваат и преносите на државната МТВ, средбата... ПРЕНОС ВО ЖИВО! Меч за титула Вардар -Работнички 18-00 часот! Мириса на Титула. Денес во 18-00 часот е градското дерби на кое може да се запечати деветата црвено-црна титула. Нашиот ФК Вардар е домаќин на тимот на на актуелниот шампион на земјава Работнички. Во дирекна битка и со освојување на трите бода ќе се промовираме во Шампиони на земјава. Овој меч за сите кој не се во можност да бидат на Арената Филип Втори ќе можат да го следат со почеток во 17-55 на Македонската Телевизија на Собранискиот канал. [[ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА<<<<]] Во живо Брегалница ФК БРЕГАЛНИЦА Последен натпревар. БРЕГАЛНИЦА - Работнички. Но, челниците на Дуелот меѓу Шкупи и Брегалница Штип доби нов термин на Поради директен пренос ... Академија Пандев Работ | Remote learning support Академија((СТРИМИНГ==)) Во живо Брегалница Гостивар [Стриминг@@] Работнички Шкендија Директниот пренос [ВО ЖИВО-] Работнички video / Гледајте ВО ЖИВО Шкендија ... Трката за титулата денеска продолжува - МРТ 4.5.2014 — Работнички-Вардар-пренос МТВ. Хоризонт-Пелистер-пренос МТВ. Брегалница-Металург. Еуромилк-Напредок. Македонија ЃП-Гостивар. Шкендија-Ренова. ФК Работнички - ДИРЕКТЕН ТЕЛЕВИЗИСКИ ПРЕНОС Фудбалски клуб Брегалница / Football Club Bregalnica. elfu 6 wamependa hii. Official fan page of FK Bregalnica Shtip. AB 9 Sport Management & Consulting. elfu ... ПФЛ - последно коло: Вардар - Силекс (пренос СИТЕЛ 3 31.5.2017 — Вардар - Силекс (пренос СИТЕЛ 3 - 16:30 часот). Брегалница - Работнички. Шкупи - Македонија ЃП. Шкендија - Пелистер. Победа - Ренова. Почетокот ... Тиквеш Вардар 17 септември 2023 JA | home Group 16.9.2023 — 454-466. (((СПОРТ ТВ!!! ))) Брегалница Штип Шкендија пренос RFS Македонија видео стриминг од натпревар [[[hd во живо]]] Работнички Брегалница ... (((ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО))) Тиквеш Брегалница гледајте 9.4.2023 — [Пренос во живо<<<] Breiðablik Струга пренос 31 август 2023 ] Тиквеш (Брегалница), Најдовски (Работнички) БРЕГАЛНИЦА: Б. Брегалница Штип ... [ОНЛАЈН] Брегалница Работнички натпревар во живо 7 пред 2 часа — [ОНЛАЈН] Брегалница Работнички натпревар во живо 7 октомври 2023 ((Пренос во живо***)) Шкупи Академија Пандев пред 22 часа — Вардар, ... Шкупи е со најдобра гол разлика па затоа е лидер, а Академија Пандев е... Gol. mk - 26. 2021Марјан Алтипармаковски погоди на последниот меч на Брегалница Штип, која на домашен терен немаше проблеми против Тиквеш. Напаѓачот најавува подобри резултати во остатокот од сезоната и верува дека тимот нема да разочара на гостувањето кај Ренова. SportSport - 26. 2021Денеска се играат сите шест натпревари од 8. ВИДЕО: Струга ТЛ убедлива против Победа, Бесарт Ибраими запиша два голаСпорт // Спорт 06 Август, 2022 Струга ТЛ со 3-0 го победи тимот на Победа, два гола на Бесарт Ибраими кој се потврди во екстра засилување за новата сезона. Ибраими погоди во 45 и 63 минута, а победата ја потврди Фатјон Јусуфи. Утре се играат средбите, Академија Пандев - Брегалница (пренос на Спортклуб 2) и Силекс -Работнички ( пренос на МТВ) со почеток од 17-30 часот. https://twitter. Sport 1 - 26. 2021Првите кандидати за титулата, првакот Шкендија и вицешампионот Шкупи, ги чекаат веројатно најголемите испити на шампионските амбиции во досегашниот дел од сезоната, зашто одат на исклучително тешки гостувања денеска во 8-то коло во Првата лига. Спортманија - 26. 2021Првопласираните две екипи на мегдан Како ретко кога, по седум одиграни кола во македонската Прва лига, дури четири екипи имаат ист број на бодови и се борат за лидерското место. (((СПОРТ ТВ===))) Брегалница Гостивар пренос 20/08/2023 20.8.2023 — Работнички кој се најавува како конкурент за титулата. Викендов почнува сезоната во двете втори лиги пред 3 дена — Силекс Работнички пренос ... (СТРИМИНГ) Работнички Тиквеш пренос во живо 1 (СПОРТ ВО ЖИВО) Во живо Силекс Работнички гледајте 13 август[Телевизија во живо==] Силекс Работнички Директниот Брегалница Штип Тиквеш Директниот пренос 2 .


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

 • jim mcarthur
 • Max Vanisch
  Max Vanisch
 • donbmc michael
  donbmc michael
 • teamseo buildlink2
  teamseo buildlink2
 • nhi linh
  nhi linh
bottom of page